Kongreye Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği tarafindan düzenlenen ve sizlerin katılımı ile 21-25 Mayıs 2008 tarihleri arasında Belek-Antalya'da gerçekleştireceğimiz 10. Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları kongresinin heyecanını şimdiden duymaktayız.

Kongremizin bilimsel içeriği sizlerden gelen görüş ve öneriler dikkate alınarak, hipertansiyon ve böbrek hastalıklarında yeni gelişmeler ve sık karşılaşılan klinik durumlar göz önünde bulundurularak titiz bir çalışmanın sonunda hazırlanmıştır. Yurt dışından davet ettiğimiz konuşmacıların her biri konularında uluslararası düzeyde otorite olan değerli bilim adamlarıdır.

Bu yıl kongremizde 10 bildiriye toplam 10.000 YTL para ödülü ve yayınlanmaları halinde yayın desteği verilecektir. Konuyla ilgili detaylara www.turkhipertansiyon.org/kongre2008 adresinden ulaşabilirsiniz.

Türk Hipertansiyon Prevalans Çalışması'nı yaparak ülkemiz tıbbına önemli bir hizmet yapan derneğimiz, her yıl ortaya çıkan yeni hipertansif birey oranını tespit etmek amacıyla Türk Hipertansiyon İnsidans Çalışması'na başlamıştır. İnsidans çalışmasının sonuçları 10. Kongremizde sizlerle paylaşılacaktır. Aynı zamanda ülkemizde tuz tüketimine ilişkin SALTurkey çalışmasının sonuçları da bu sene kongrede sunulacaktır. Bu çalışmanın ülkemiz bilim dünyasına önemli katkılar getireceğine inanıyoruz.

Ülkemize ve Türk tıbbına hizmet etmenin gururu ile, 10. Ulusal Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Kongresi'nin yapılacağı Antalya'da buluşmak ümidi ile sağlık ve esenlikler dilerim.

Prof. Dr. Çetin TURGAN
Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Başkanı