TÜRK HİPERTANSİYON ve
                 BÖBREK HASTALIKLARI DERNEĞİ


Aktif Ziyaretçi 48263
Dün Tekil 358
Bugün Tekil 298
Toplam Tekil 845746
İLGİLİ LİNKLER

Haberler

13 Mart 2008
Türkiye'nin Tansiyonunu Ölçüyoruz

Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, kurulduğu 1995 yılından bu yana “hipertansiyon ve getirdiği sorunlar” ile mücadele etmektedir. Bu mücadele kapsamında bölgesel ve ulusal eğitim toplantıları ve kongreler, akademik merkezlere 24 saatlik tansiyon ölçüm cihazı bağışları ve ülke genelinde yapılan hipertansiyon çalışmaları sayılabilir.
2006 yılından bu yana çalışmalarını uluslararası platformlara taşıyan Derneğimiz, her yıl 17 Mayıs tarihinde kutlanan “Dünya Hipertansiyon Günü” etkinlikleri ile toplumun hipertansiyon konusunda bilinç düzeyini artırmaya çalışmaktadır. Bu faaliyet, üyesi olduğumuz “Dünya Hipertansiyon Ligi” ile koordinasyon içerisinde gerçekleştirilmektedir. “Tuz ve Sağlık Hakkında Dünya Girişimi” tarafından planlanan “Dünya Tuza Dikkat Haftası
Derneğimiz, hipertansiyonla mücadele konusundaki etkinliklerini 2008 yılında önemli bir sosyal sorumluluk projesi ile sürdürmektedir. Bu yıl, 9 büyük şehrimizin meydanlarının bir “hipertansiyon tırı” ile ziyaret edilmesi ve halkın tansiyonu ölçülerek, konuya ilişkin eğitim verilmesi planlanmıştır. Bu proje ile yalnız ziyaret edilen şehirlerde değil ülke genelinde hipertansiyona dikkat çekilmesi planlanmaktadır. Bu kampanya ile daha önce tansiyonunu hiç ölçtürmemiş kişilerin tansiyonunun ölçülmesi, tansiyon yüksekliğinin farkında olmayanların uyarılması, tansiyonun önlenebilir ve kontrol edilebilir bir sorun olduğunun anlatılması planlanmaktadır.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın kıymetli onayı ve desteği ile gerçekleştirilecek bu kampanyada, Derneğimize yol arkadaşı olmayı koşulsuz kabul eden endüstri temsilcilerine şükranlarımızı sunarız. Bu kampanya, ancak halkın yeterince ilgi ve dikkatinin çekilmesi ile başarılı olacaktır. Bu nedenle kampanyanın her aşamasında medyanın çok önemli rolü olacaktır. Ülkede tansiyonun resmini ve kaderini değiştirmeyi planladığımız bu kampanyada medyanın da bizimle birlikte olacağına inancımız sonsuzdur.
Kampanyaya ilişkin detaylı bilgileri derneğimiz tarafından hazırlanan
– 28 Ocak/3Şubat 2008”, ülkemizde kamuoyunun dikkatine ilk kez Derneğimiz aracılığı ile sunulmuştur.
www.turkiyenintansiyonu.com sayfasından takip edebilirsiniz.

« Geri